Uyluk Germe Ameliyatı Neden Yapılır?

0 91

Uyluk germe ameliyatı yapılmasında ki amaç vücudun düzgün ve estetik görünümü için fazla olan yağların alınması işlemidir. Uyluk kısmı bacağın üst kısmında olan ve vücudun yağ topladığı alanlardan birisidir. Özellikle aşırı derecede kilo alıp verme gibi durumlarda en çok sarkma olan yerlerden birisidir. Ayrıca yaşa bağlı olarak, yaş ilerledikçe cilt dokusu bozulur ve esnekliğini kaybeder. Buda uyluk bölgesinde sarkmalara neden olan etkenlerdir. Uyluk germe ameliyatı ile bu bölgede gerçek anlamda istenilen incelme başarılı şekilde gerçekleştirilebilir. Fazla birikmiş olan yağlar vücut dışına alınır ve sarkan deri de toparlanarak estetik bir görüntü sağlanır.

Uyluk Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  • Ameliyat için açık cerrahi tekniği kullanılır. Hastanede ortamında işlem gerçekleştirilir.
  • Sıklıkla hastalara genel anestezi verilir.
  • Kişide olan sarkmaya göre ortalama 2 yada 3 saatte işlem biter.
  • Ameliyatın yapılabilmesi için kasık, uykuk-genital bölgenin kıvrımından arka kısma doğru kesi yapılarak gerekli işlemler yapılmaktadır. Bu kısımdan fazla yağlar ve fazla sarkmış deri dokusu alınır. Drenler takılır ve pansuman yapılarak işlem tamamlanır.

Ameliyattan Sonra İz Kalır mı?

Evet uyluk germe ameliyatından sonra iz kalır. Diğer yapılan estetik ameliyatları ile karşılaştırıldığında en fazla iz kalan estetik operasyon diyebiliriz. Eğer uyluğun dışında kalan bölgelere de işlem yapılacak ise, kasık kısmından kalçanın arkasına kadar bir kesi yapılması ile düzeltilebilir. İşlemden sonra kalacak iz ne kadar uzunlukta bir kesinin yapıldığına ve germe alanının ne kadar büyük olduğuna göre değişkenlik gösterir.

Uyluk Germe Ameliyatından Sonra

Ameliyattan sonra hastanın hastanede kalması gerekmektedir. Kişinin normal yaşantısına geri dönmesi diğer estetik ameliyatlara oranla biraz daha zaman isteyebilir. İşlemden sonra 3 ile 7 gün arasında bacaklar yukarı kaldırılarak dinlenmek gerekir. İşlemden sonra ameliyat bölgesinde şişlemeler olacaktır, bu normaldir. Yaşanan bu etkilerin azalması ve ortadan kalkarak ameliyat sonuçlarının ortaya çıkması yaklaşık olarak 30 günü bulacaktır. Hastanın normal yaşantısına dönme süresi ise ortalama 7 gündür.

Uyluk germe ameliyatı kesinlikle alanında uzman kişilerce yapılması gereken bir estetik cerrahi işlemidir. İşlem sonrasında kişinin bakımı da ameliyat sonucunu doğrudan etkilemekte. Bunun nedeni operasyondan sonra işlem bölgesini destekleyen giysilerin giyilmesi ve kişisel hijyene çok ama çok dikkat edilmesi gerekmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.