Sarkık Göğüslerle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

0 330

Sarkık Göğüslerle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

Sarkık göğüsler kadınların estetik açıdan kaygılandığı durumlardan biri olarak biliniyor. Bu konuda kadınlar arasında türeyen çeşitli efsaneler neler, göğüs sarkıklığına çare sunan meme dikleştirme ameliyatı nasıl yapılır ve daha fazlasını yazımızda bulabilirsiniz.

Göğüs sarkıklığı ile ilgili olarak en yaygın bilinen yanlışlar şöyle sıralanıyor:

Şınav Çekmek Sarkıklığı Önler

Şınav çekmenin göğüs sarkıklığını önlediğine dair görüşler yanlış olmakla birlikte, düzenli şınav çekmenin göğüsleri dikleştirmeye yetmeyeceğini belirtmek gerekir. Cildin esnekliğini kaybetmesinden kaynaklı olarak göğüs derisinde sarkıklık meydana gelir. Düzenli olarak şınav çekmek yalnızca kol kaslarınızı güçlendirerek karın bölgesini sıkılaştırabilir. Ancak egzersiz yapmak ve diyet programına sadık kalmak cildin gevşemesini durdurmaya yetmeyecektir.

Fazla Hareket Göğüslerde Sarkıklığa Yol Açar

Göğüsleri destekleyen doku zamanla esner. İleri yaş ve artan kiloya bağlı olarak bu bölgede esnemenin artması kaçınılmaz hale gelecektir. Yaşlanmayla birlikte göğüsler eski görüntüsünü kaybederek eskiye nazaran daha sönük gözükür. Yani yaşlanmanın doğal bir etkisi olarak göğüslerde sarkıklık aktivitenin çokluğunun önemi olmadan artmaya devam edecektir.

Göğüslerin Boyutu Hep Aynı Kalır

Kadınlar arasında doğru bilinen yanlışlardan biride budur. Göğüslerin boyutu çeşitli durumlara bağlı olarak büyüyüp küçülebilir. Hamilelik, emzirme dönemi, hormonal değişiklikler vs. gibi dönemler neticesinde göğüslerin boyutunda bariz farklılıklar görülür. Bu dönemde bazı kadınların göğsünde büyüme görülürken, bazılarında ise tam tersi küçülmeler yaşanabilir. Kişiden kişiye değişebilen bu durumun gösterdiği üzere göğüslerin hep aynı kalacağı düşüncesi tamamen yanlıştır.

Kremler Göğüs Diriliğini Arttırır

Çoğu zaman göğüsleri dirileştirmek için krem veya benzer ilaçlar gündeme gelebilir. Ancak göğüslerin forma kavuşmasını sağlayacak krem veya ilaç gibi bir çözüm yöntemi yoktur. Yalnızca cerrahi yöntemler üzerinden göğüslerin arzu edilen forma getirilmesi sağlanabilir.

Göğüs Dikleştirme Ameliyatı

Yaşlılığa bağlı hormonsal nedenlerden ötürü memelerin dokusunda azalmalar meydana gelir. Bu durum ise memenin içinin boşalmasına ve eski görüntüsünü yitirerek sarkmasına zemin hazırlar. Emziren ve hamile kadınlarında göğüsleri sarkmaya daha meyillidir. Bazı zamanlarda ise göğüslerde sarkıklık sorunu çok erken yaşlarda kendini gösterebilir. Bu durum memeyi taşıyan bağların zayıf olduğunun bir ispatıdır. Göğüs dikleştirmek için bilinen en kesin yöntem göğüs dikleştirme ameliyatı olmaktadır. Doğru şekilde uygulandığı takdirde başarı oranı oldukça yüksektir.

Uygulama

Memeye yeniden şekil vermek, meme sarkıklığına çözüm üretmek için kullanılan meme estetiği kadınların arzu ettiği görüntüyü kısa süre içinde elde etmesine yardımcı oluyor. İzsiz meme dikleştirme ameliyatı şu anda olmamakla birlikte, bu uygulamanın sonrasında bölgede iz kalacağını bildirmek gerekiyor. Bu nedenle uygulama vücudunda iz kalmasını istemeyenler için uygun değildir.

Ameliyat Öncesi ve Sonrası

Meme estetiği ağrısız bir ameliyat yöntemidir. Genel olarak hastalar uygulamanın sonrasında aynı gün içinde taburcu olurlar. 3 ile 4 gün içinde hastalar rahatlıkla günlük hayatlarına geri dönebilirler. İlk gün diğer günlere nazaran daha çok sızı hissedilebilir. Bu durumda ilk günü ağrı kesicilerle atlamak gerekebilir. Uygulama yapılan bölge yüzeyinde hafif şişlikler meydana gelse de, bu şişlikler kısa süre içinde kendiliğinden ortadan kalkmış olacaktır. Hastalar spor yapmak için iki hafta beklemelidir. İki haftanın sonunda ise hafif türden spor çeşitlerini yapabilirler. Ancak ağır türden spor türleri henüz bu kişiler için uygun değildir. Ağır türden sporları yapmak için en azından birkaç ay beklemeleri tavsiye edilir.

Göğüs dikleştirme estetiği detayları bu şekilde sıralanırken uygulamanın doğru yöntemler eşliğinde yapıldığında başarı oranının yüksek olduğunu belirtmek gerekir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.