Sarımsaklı Şampuan Nedir? Sarımsaklı Şampuanın Faydaları? Sarımsaklı Şampuan Saçı Çoğaltır mı? EvdeSarımsaklı Şampuan Nasıl Yapılır?

0 13

Kozmetik sektöründe çok fazla adını duyduğumuz sarımsaklı şampuan, inanılmaz faydalarıyla uzman kişilerın da önerdiği bir bakım malzemesidir.
Saç dökülmesinden onarılmasına kadar sayısız faydası olan sarımsaklı şampuanın birbirinden farklı etkilerini ve evde nasıl yapılacağını sizlerle paylaşıyoruz.

Sarımsak, kişiyi gün boyunca zinde tutması ve mühim derecede enerji sağlayan en mühim besindir. Vücuttaki yaraların daha oldukça hızlı biçimde iyileşmesine yardımcı olan aynı zamanda kanser sorununun oluşmasını engelleyen sarımsak, doğal bir antibiyotik etkisi oluşturuyor. Sarımsağın kalp ve vücut sağlığı açısından yararları saymakla bitmez. Sarımsakla yapılan şampuan ise saçların dökülmesini önüne geçer, saç tellerinin güçlenmesini sağlar ve daha oldukça hızlı uzamasına yardımcı olmaktadır. Piyasadaki sarımsaklı şampuanlar da vitamin eksikliğinden kaynaklanan saç dökülmelerini oldukça hızlı bir biçimde durdurur ve vitamin beslemesi yaparak dökülen saçların yerine yeni saçların çıkmasını sağlar. Saçınızda bulunan bakterilerin antioksidan ve antibiyotik özelliği aracılığıyla ortadan kaldırılmasını sağlar. Sarımsaklı şampuan olarak ifade edilen ürün ise doğal sarımsağın şampuan haline getirilerek saçlarınıza ulaşmasını sağlamaktadır. Doğal sarımsak ifadesini burada yinelemekte fayda var. Çünkü piyasa da sarımsaklı şampuan olarak bilinen ama aslında içerisinde yalnızca sarımsak kokusu yani sarımsak esansı olan maddeler bulunuyor. Haliyle bu durum saçlarınızın gereksiz kimyasallarla boğuşmasına neden olmaktadır. Gelin birlikte evde sarımsaklı şampuan yapımını öğrenelim:

İçerikler

EVDE SARIMSAKLI ŞAMPUAN YAPIMI

10 diş sarımsağı soyup, robottan geçirin. İçerisine bir miktar su ekleyip macun kıvamına gelene kadar karıştırmaya devam edin. 

Daha sonra 1 yemek kaşığı saf zeytinyağı,3 damla nane yağı ve 2 damla çay çiçeği yağı damlatın.

İyice karıştırdıktan sonra şampuanınızın içerisine ilave edin. 

Hava almayacak biçimde kapatıp,1 gün beklettikten sonra kullanıma hazır hale gelecektir.

İşte bu kadar!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.