Mini Yüz Germe Nedir ve Kimler İçin Uygundur? 

0 74

Mini Yüz Germe Nedir ve Kimler İçin Uygundur? 

Mini yüz germe, yüz germeden daha az kapsamlı bir operasyondur. Yumuşak doku çıkışı minimum olan bu operasyonda kesiler daha kısadır. Mini yüz germe kimlere uygundur, operasyon ne zaman gereklidir şu şekilde sıralanıyor.

Mini yüz germe tam yüz germeye ihtiyaç duymayan bireyler için uygundur. Ancak bireyin daha kapsamlı bir yüz germe uygulamasına ihtiyacı varsa, bu uygulama tam anlamıyla yeterli gelmeyebilir. Bu nedenle diğer yüz germe operasyonlarının araştırılması fayda sağlayacaktır.

Mini Yüz Germe Kimler İçin Uygundur?

Mini yüz germe kimlere uygundur, kimler yaptırmalıdır sorusu sıklıkla gündeme gelmeye devam ediyor. Bu operasyonun daha çok yaşlanma belirtileri çoğalmayan kişiler için uygun olduğunu belirtmek gerekiyor. 30’lu yaşların sonlarında veya 40’lı yaşlara yeni girmiş olan kişiler için mini yüz germe operasyonu gündeme gelebilir. Bu bireylerin yüzlerinin alt kısmında hafif sarkmalar görülmekle birlikte yoğun kırışıklık şikayetleri yoktur. Özellikle bu kırışıklıkların giderilmesi için daha az kapsamlı operasyonlar bu dönemde tercih edilebilir. Mini yüz germe yüz bölgesindeki ince kırışıklıkları ve yüzün alt kısmında oluşan küçük deformasyonları ortadan kaldırmak için birebirdir. Ancak bu yaşlarda yoğun cilt kırışıklıklarına sahip olan kişiler için mini yüz germe uygulaması yeterli gelmeyebilir. Bu nedenle bu kişilerin daha kapsamlı operasyon çeşitlerini incelemesinde fayda vardır.

Mini Yüz Germe Operasyonu Ne Zaman Gereklidir?

Estetik operasyonlarda cerrahi işlemlerin yanı sıra farklı türden işlemlerde sıklıkla tercih edilmeye başlandı. Botoks, dolgu, lazer vs. gibi yöntemler üzerinden başarılı sonuçlar alabilmek mümkün. Bu yöntemlerin sağladığı başarılarla ileriki yaşları da idare edebilmek söz konusu hale geliyor. Ancak 50’li yaşlardan sonra çoğu kişinin yüzünde şikayet unsuru olacak yoğun kırışıklıklar görülebilir. Bu aşamada ise yüz germe uygulaması şart haline gelmeye başlar. Bu uygulama sayesinde kırışıklıklara veda etmek mümkün olurken, derideki düzensiz şekiller ve çeşitli cilt deformasyonları da geride kalmış olacaktır.

Operasyon Öncesi Nelere Dikkat Etmelidir?

Yüz germe operasyonu öncesi hastalara bazı durumlara dikkat etmesi tavsiye ediliyor. Kanama ihtimalini arttırabildiğinden dolayı hastaların aspirin alması kesinlikle yasaktır. Öte yandan E vitamini benzeri ilaç türleri, bitki çayı çeşitleri de operasyonun öncesinde tüketilmemelidir. Sigara kullanımına da operasyon öncesinde bir müddet ara vermek gerekir. Operasyondan üç hafta önce sigara kullanımını bırakmak gerekir. Mini yüz germe ameliyatının avantajı yüz germe ameliyatının izlerini azaltarak, iyileşmenin daha hızlı olmasını sağlamaktır. Bu nedenle yüz germeyi daha basite indirgemek isteyenler tarafından tercih edilen bir operasyon çeşidi olarak bilinir.

Yüz Germe Ameliyatı Sonrası

Yüz germe ameliyatı geçirmiş olmak yaşlanmanın durmasını sağlamaz. Ameliyatla meydana getirilen yüz gerginliği uzun süre kalıcı değildir. Yüz deriniz bu süreçte yaşlanmaya devam eder. Bu nedenle hastalar belli bir süre sonra yeniden yüz germe ameliyatından yararlanmayı uygun bulabilirler. Ancak diğer tarafından bu operasyonun olumlu etkileri sürmeye devam edecektir. Yüz germe ameliyatı olmuş bir kişi yaşıtlarına göre daha genç gözükür. Yüz germe ameliyatı sırasında enfeksiyon riski oldukça azdır. Bu az olan riski imkansız hale getirmek için ameliyatın öncesinde ve sonrasında bazı koruyucular uygulanır. Nadiren enfeksiyon riskiyle karşılaşıldığında ise ek antibiyotik tedavileri gündeme getirilebilir.

Yüz Germenin Etkisini Arttırmak İçin

Mini yüz germe ayrıca farklı türden operasyonlarla da eş zamanlı olarak yapılabilir. Göz çevresine yapılacak olan botoks işlemiyle bakışlara canlılık kazandırılabilirken, ağız çevresi ve dudaklara da bu işlem sırasında dolgu yapılabilir. Mini yüz germe estetiği ve detayları bu şekilde sıralanırken en uygun tedavi yöntemini doktorunuza danışarak tespit edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.