Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır? (Brakioplasti)

0 90

Kollarda meydana gelen sarkmalar için kol germe ameliyatı sıklıkla tercih edilen bir estetik operasyondur. Kollarda oluşan sarkmalar yada fazla yağlar herkesin başına gelebilecek sorunların başındadır. Yaş ilerledikçe, vücut yaşlandıkça vücudun bütün bölgelerinde deri kalınlıkları bozulur ve deri esnekliğini yitirir. Buda deri kalitesinin düşmesine ve sonuç olarak sarkmalara neden olur. Kol germe ameliyatı sayesinde özellikle ileri yaşta olan kadınlarda ki kol sarkmaları önemli ölçüde gidermektedir. Bu ameliyat meme estetiği ameliyatı ile berber aynı anda da uygulanabilir. Bu sayede üst bedende oluşan estetik sorunların birçoğu tek ameliyat ile giderilerek estetik bir görüntü sağlanır.

Kol germe operasyonu hastanede ve hastaya genel anestezi yapılarak gerçekleşir. Bu yüzden hem işlem öncesinde hem de sonrasında hastaların dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır. Makalemizin devamında bunlara değindik.

Kol Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Operasyon sırasında kollarda oluşan sarkmaları düzeltmek için, fazla yağların alınması, fazla derinin alınması ve kol derisinin gerilmesi gibi işlemler yapılır.

Operasyonda hasta genel anestezi altında olur,

Ortalama olarak işlem bir iki saat sürer. Ancak her kişinin deformasyonu farklı olacağı için u-bu sürelerde değişimler olabilir,

Sarkmaya neden olan fazla deriler ve derilerin alt kısmında olan fazla yağ kol kaslarından eksiksiz olarak alınır ve işlem başarılı şekilde sonlandırılır.

Kol Germe Ameliyatından Sonra İyileşme

  • Hasta işlemden sonra bir yada iki gün kadar hastanede kalır,
  • İşlem sonrasını takip eden 5 ile 7 gün arasında hasta kollarını yukarı kaldırarak istirahat dönemini geçirir,
  • Spor ve egzersize ilk bir ay ara verilmelidir,
  • İşlem sonrasında tam olarak iyileşme olana kadar, kol ve omuzlara çok fazla yük bindirecek aktivitelerden uzak durmak gerekmektedir.

Ameliyattan Sonra İz Kalır mı?

Kol germe ameliyatının ardından kolun altından dirseğe kadar olan kısımda iz kalması kaçınılmaz bir durumdur. Fakat ilerleyen zamanlarda bu izler giderek azalır. İlk aylarda bu izler kırmızı ve pembe renkte olan ameliyat izleri giderek azalır. Zaman geçtikçe ise sadece beyaz bir çizgi görünümüne döner. Buda oluşacak olan ameliyat izlerinin kişileri çok rahatsız etmeyeceği anlamına gelir.

Ameliyattan Sonra Kolun Tekrar Sarkma İhtimali Var mı?

Liposuction işlemi kolda olan fazla yağların alımı için iyi bir yöntem olsa bile sarkmaları giderecek bir tedavi yolu değildir. Ancak kol germe ameliyatı hem fazla yağların alınmasını sağlar hem de kol derisinin gerginleştirilerek tam anlamı ile estetik bir görüntüye kavuşmayı sağlamaktadır. Kol sarkmalarının giderilmesi için bu ameliyat yöntemi gerçekten etkili bir teknik olduğundan kolaylıkla tekrarlama şansı yoktur. Ancak yaşlanmaya bağlı yada fazla kilo alımına bağlı olarak etkisi zamanla düşebilir. Bunun neden, yaşlanma etkisi hiçbir zaman durdurulamaz ve cildinde tüm vücutla yaşlanmaya devam etmesidir.

Kol Germe Ameliyatı Fiyatları Ne Kadar?

Kol germe ameliyatı fiyatları birkaç etkene göre değişiklik göstermektedir. Kişinin kolunda ki sarkma seviyesi ve kişinin yaşı değerlendirmeye alınarak cerrahi işlem planlanmaktadır. İşlem ayını olsa bile her kişinin ihtiyaçları birbirinden farklı olabilir. Ayrıca işlem sırasında kişiye aynı anda meme estetiği de yapılacak ise fiyatı doğrudan etkileyecektir. Bu yüzden kol germe işleminin fiyatları her kişide değişkenlik gösterdiği için en doğru fiyatları hekime giderek detaylı muayene sonucunda edinebilirsiniz. Bu etkenlerin yanında işlemin yapılacağı şehir, bulunduğu konum ve hekim de fiyatları etkileyen unsurlar arasında yer almaktadır. Bulunduğunuz bölgedeki estetik cerrahlarını araştırarak bilgi alabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.