Keratin Nedir? Keratinin Faydaları Nelerdir? Evde Keratin Kullanımı? Saçlar için Keratin Bakımı?

0 141

Saçlarınızın sağlıklı ve bakımlı görünmesi için sın senelerda popüler olan keratin bakımını evde kolayca uygulayabilirsiniz. Kuaförlere milyonlarca para vermek istemeyenler hem de kısa zamanda saçların uzamasını sağlayan keratin yüklemesi hakkında merak ettiğiniz tüm sorular aynı zamanda evde ayrıntılı tüm soruların yanıtını haberimizin özelliklerinde bulabilirsiniz.

Keratin; dişlerde, tırnaklarda ve saçlarda bulunan bir proteindir. Bu protein saçların esnek, sağlıklı ve canlı görünmesine yardımcı olmaktadır. Sık sık saç boyama işlemi yapılan, aşırı ısıya maruz kalan saçlarda zamanla bu keratin azalır. Keratinin azalmasıyla birlikte saçlarda sertleşmeler, kırılmalar hatta dökülme ve kopmalar meydana gelebilir. Ancak kuaförlerde de artık çok popüler olan keratin yüklemesi uygulamasıyla saçlarınızı eskisinden daha canlı, göz alıcı ve sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz.“Yasemin.com” ekibi olarak saçlarını kuaförlerin ellerine emanet etmek istemeyenler için evde kullanabileceğiniz ürünlerle birlikte keratin bakımını nasıl yapıldığını anlattık.

Sarı saçların bakımı nasıl yapılır? Sarı saçlara özel bakım önerileriİLİŞKİLİ HABERSarı saçların bakımı nasıl yapılır? Sarı saçlara özel bakım önerileri

İŞTE ADIM ADIM EVDE ÜRÜNLÜ KERATİN BAKIMI

Keratin bakımını yapmaya öncelikle saçlarınızı içeriği tamamen organik olan Keratin Eczanesi & İntense Keratin olan şampuanıyla iki defa yıkayın. Daha sonra hafif nemli kalacak biçimde saçlarınızı kurutun.

Keratin Eczanesi & İntense Keratin Şampuan; içerdiği saf keratinle beraber tamamen at kuyruğu bitki özlerinden hazırlanarak yapılmıştır. Saç için gerekli olan K, Flavanoid ve Slicalar vitaminleri içerisinde bulunduran bu şampuanı yalnızca keratin bakımı için değil, saçların yavaş uzadığından şikayet edenler, kepeklenme, sivilce, saç derisinde kuruluk gibi poblemleri gidermek için de gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Ürünün fiyatı 49,90 TL

Keratin Eczanesi & İntense Keratin Şampuan

Şampuanla saçlarınızı yıkadıktan sonra saç diplerinize parmak uçlarınızla masaj yapın. Böylelikle kan dolaşımı hızlanacak ve ürünlerin etkisi daha çabuk kendini gösterecektir. Saçlarınızın yıpranmış görüntüsü ortadan kaldırmak ve canlı görünmesine yardımcı olmak için İntense Keratin Saf Keratin Serum’unu saç diplerinize uygulayıp, güzelce yedirdikten sonra 6 ila 8 saat arası yahut en iyi sonucu almak istiyorsanız sabaha kadar beklemede bırakın.

İntense Keratin Saf Keratin Serum

Fiyatı 65,90 TL

Bu adımı da bitirdikten sonra saçlarınızın göz alıcılık kazanması için İntense Keratin Organik Maskesi’ni tüm saçlarınıza boya uygular gibi uygulayın. Bu işlemi bir kaç defa istediğiniz görünümü elde edene kadar uygulayabilirsiniz. Çünkü İntense Keratin Organik Maskesi, defne özlerinden hazırlanmış saçlarınızı adeta ipeksi yumuşaklık kazandıran organik bir üründür. 

İntense Keratin Organik Maskesi

Fiyatı ise 59,90 TL

Saçlarınızdan maskeyi çıkarmak için sıcak su kullanın. İki defa yıkadıktan sonra hafif nemli kalacak biçimde havlu ile saçlarınızı kurutun. Arından saç köklerinizi rahatlatmak ve uzamasına yardımcı olmak için İntense Keratin Gözenek Açıcı Toniği saçlarınıza bolca sıkın. Daha sonra masaj yaparak 15 dakika beklemede bırakın. İçerisinde bulunana nane özlerinin tesirini göstermeye başladığında diğer adıma geçebilirsiniz.

Fiyatı 59,90TL

 İntense Keratin Dip Bakım Yağı saç diplerinize masaj yaparak iyice yedirin 6-8 saat beklemede bırakın.

İntense Keratin Gözenek Açıcı Toniği

Fiyatı 69,90 TL

Son olarak tekrar İntense Keratin Şampuan’ı ile saçlarınızı yıkarak keratin bakımı işlemini tamamlayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.