Kayısı Suyu İle Nasıl Zayıflanır? Kuru Kayısının Faydaları Nelrdir? Kayısı Zayıflatırmı? Kayısı Diyeti Nedir? Nasıl Yapılır?

0 10

Sabahleyin uyandığınızda tüketeceğiniz 1 bardak kayısı suyu ile yağlarınızdan kısa zamanda kurtulabilirsiniz. Hızlı ve sağlıklı zayıflamanın en büyük destekcilerinden olan kayısı kürü ile fit kalmanın yolu…

Bağırsak sağlığına iyi gelen atıştırmalıklardan biri olan kuru kayısı, diyette tüketilebilecek en güzel ara yemeklerden biridir. Sağlıklı beslenme ve düzenli egzersiz hareketleriyle birlikte çok daha oldukça hızlı yağ yakabilir, istediğiniz görünüme kısa zamanda kavuşabilirsiniz. Sülfür dioksit ile işlendiği için canlı turuncu renge sahip olan kuru kayısı, özellikle de sindirim için mühim bir meyvedir. Zayıflama sürecinde atıştırmalıklar arasında daha çok kuru kayısının tercih edilme nedeni ise, sindirimi kolaylaştırması, lifli bir detaya sahip olması, uzun süre acıktırmaması ve böylelikle de daha az yemek yemeyi sağlamasıdır.  Demir eksikliği olan kimseler için kuvvetli demir kaynağı olan kuru kayısı, gündelik hayatta görülen kabızlık sorununa iyi gelirken fazla bitirildiğinde de ishale neden olduğu için dikkatli tüketilmelidir. İçeriğindeki antioksidan özelliği de cildi arındıran, sivilce ve aknelere iyi gelen kuru kayısı, bu hususta çare arayanlara önerilebilecek ideal bir besin. Peki yağ yakan kuru kayısı kürü nasıl yapılır? Kuru kayısı suyu ile kilo verme…

YAĞ YAKAN KURU KAYISI SUYU İLE ZAYIFLAMA KÜRÜ

MALZEMELER:

2 tane kuru kayısı
1 su bardağı su
6 damla limon suyu

YAPILIŞI:

Gece uyumadan önce kuru kayısıları ikiye ayırıp daha sonra bir bardak oda sıcaklığındaki suyun içine ilave ederek, üzerine de limonu sıkarak bir gece boyunca beklemede bırakın. Sabah kalkınca aç karna bu karışımdan tüketerek diyetinizi destilave edin.

KURU KAYISI KÜRÜNÜ UYGULARKEN DİKKAT EDİLECEKLER:

Kuru kayısı karışımını tükettikten ortalama 15 dakika sonra farklı bir şey yemeyin. Yağların erimesini sağlayacak bu karışımı en fazla 21 gün deneyin ve 7 gün dinlenerek 4 haftayı bu biçimde bitirin. 7 günden sonra yeniden uygulayabilirsiniz..

Sabah aç iken tüketeceğiniz limonlu su tansiyonunuzu düşürebilir dikkat etmekte fayda var. Kayısıdan dolayı ilk başlarda ishal olabilirsiniz, endişelenmeyin. Yinede doktor onayı almadan tüketmeyin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.