Kalça Büyütme Ameliyatı (Popo Büyütme)

0 112

Kalça büyütme ameliyatı popoyu şekillendirmek ve büyütmek için yapılan bir estetik ameliyatıdır. Özellikle son zamanlarda oldukça popüler olan kalça büyütme ameliyatı popo büyütme estetiği veya brezilya kalçası olarak halk arasında bilinmekte. Bu ameliyat ile popo ile vücudun doğru oranda ve dengede olması, popoda daha estetik bir görünüm ile kıvrımlı kavis alması sağlanmaktadır. Ameliyatı olmak isteyen kişilerin basen ve karın gibi kısımlarında eğer fazla yağlar mevcutsa, bu kısımlarda olan fazla yağlar alınarak popoda istenilen yerlere uygulanabilmekte. Ancak fazla yağı olmayanlarda silikon implatlar devreye girmektedir. Kalça büyütme ameliyatının gerçekleşe bilmesi için en önemli kriterlerden biri popo tam anlamı ile hacmini yitirmemiş olmasıdır. Çünkü tam olarak şekli bozulan ve sarkmış popolara uygun bir estetik operasyonu değildir.

Kimler Ameliyat İçin Uygundur?

Poponun şekli tamamen kayıp olmamış ve aşırı sarkma olmayan, popo şeklinden memnun olmayıp mutsuz olan herkes bu işlem sayesinde istediği popo görünümüne kavuşabilir. Özellikle sürekli olarak kilo alıp verenlerde kalça şekli bozularak sarkmalar oluşur, bu sorun kalça büyütme ameliyatı ile giderilebilmekte. Vücutta şekillendirilmesi en güç yerlerin başında popo gelir. Ancak gelişen estetik cerrahisi sayesinde kişinin isteklerini karşılayacak birçok silikon implant seçeneği vardır. Sağlığında ameliyat için bir engel olmayan 18 yaşını doldurmuş herkese yapılabilir.

Kalça Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Ameliyatın sıklıkla tercih edilmesindeki en önemli nokta kolaylıkla yapılabilmesi ve iyileşme sürecinin hız olmasıdır. İşlemden önce herhangi bir diyet yapılması gerekmez. Kişi ve hekim bilgi alışverişi yaparak operasyonun detaylarını belirlerler. Hekim kişiyi ne kadar iyi anlarsa başarı oranı o kadar yüksek olacaktır. Vücudun yapısı ile hatlara en uygun estetik planlamasından sonra eğer fazla yağlar varsa bunların tespit edilmesi ve hangi kısımlara uygulanacağı belirlenir. İlk etapta karın ve basen gibi kısımlarda olan fazla yağların alınması ve bu yağların bazı özel işlemlerden geçirilerek enjeksiyona hazır hale getirilmesi gerekir.

Alınan yağlar nereye uygulanırsa orada yaşamayı sürdüreceklerdir. Yağ dokusu katmanlı bir şekilde enjekte edilip, uzun süreli doku koruması sağlanır. Bazı kişilerde fazla yağ olmayabilir ve silikon implant tedavisi planlanarak uygulanır. Önceden belirlenen kalça görünüme göre hazırlanan silikonlar kas altına, kas zarının iç kısmına ve kas içine yerleştirilerek işlem tamamlanır. Yerleştirilen implantlar kişiyi rahatsız etmez, batmaz ve kesinlikle belli olmaz. Kalça büyütme ameliyatı genel anestezi kullanılarak yapılır. Sıklıkla 90 dakika gibi bir sürede işlem biter. Ancak bu süre yapılacak bölgeye, işleme ve kişiye göre değişebilir. 18 yaşından büyük ve ameliyata engel olacak bir sağlık sorunu olmayan, vücut kitle endeksi normal olan kişilere yapılabilir. Oluşabilecek komplikasyonlar oldukça azdır.

Kalça Büyütme Ameliyatından Sonra

Ameliyattan sonra iyileşme dönemi hızlı ve kolay bir şekilde ilerler. İşlem sonrasında kişilere özel olarak hazırlanacak korsenin 15 gün süre ile giyilmesi tavsiye edilmektedir. İlk günlerde ağrılar olacaktır ancak kolay şekilde kontrol altına alınabilen ağrılardır. Ameliyat sonrasını takip eden 3. Yada 4. Günde kişiler normal yaşantılarına geri dönebilirler. Ancak silikon implat kullanılmış ise normal yaşantıya dönmek bir haftayı bulabilir. Herkeste farklılık gösteren bir durum ise işlem sonrasını takip eden bir iki yılda yağ dokusunun seviyesinde azalmalar olabilir. İşlem belli periyotlar şeklinde tekrar yapılabilir.

Kalça Büyütme Ameliyatı Fiyatı Ne Kadar?

Bu konu hakkında net bir bilgi vermek maalesef mümkün değildir. Operasyonun yapılacağı il, sağlık kuruluşu gibi etkenlere bağlı olarak fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Bu yüzden ameliyat öncesinde kişiler bulundukları bölgelerde fiyat konusunu detaylı olarak araştırarak öğrenebilirler. En önemlisi ise hekime giderek yüz yüze konuşmaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.