Juvederm Dolgu Nedir Kimlere Uygulanır ?

0 89

Juvederm Dolgu Nedir, Kimlere Uygulanır? Görünümünüzü yenilemek için bambaşka bir yol arayanlardanız juvaderm dolgu sizin için ideal olabilir. Juvaderm dolgu nedir, sunduğu avantajlar nelerdir ve daha fazlasını yazımızda bulabilirsiniz. Juvederm maddesi yüz kırışıklıklarını ve çukurlarını düzeltmek için cilde enjekte edilen hiyaluronik asit içeren bir maddedir. Bu madde yüze geçici olarak bir pürüzsüzlük ve dolgunluk kazandırır. Bu madde kendi hacminden bin kat daha fazla su tutarak enjekte edildiği yerde uzun zaman boyunca şeklini koruyabilmektedir. Ortalama olarak altı ile on iki ay arasında vücuttan tamamen atılır Juvederm Dolgu Tedavisi; Juvederm dolgusu günümüzün imkanları ile son derece kolay ve hızlı bir şekilde tamamlanabilmektedir. Üstelik operasyon sırasında hasta tarafından herhangi bir acının ve rahatsızlık hissinin duyulması söz konusu değildir. Juvaderm tedavisinin etkileri uzun süre boyunca devam ederken, hastanın yüzünün bu ideal görünümü bir yıla kadar geçerliliğini korumaya devam eder.

Juvederm Tedavisi Öncesi

Juvaderm dolgusunun verimli sonuçlar sağlayabilmesi için hastanın operasyon öncesinde bazı durumları dikkate alması lazımdır. Tedavinin bir ile üç günü öncesinde aspirin ve anti inflamatuar türündeki ilaçların kullanımının tamamen bırakılması gerekir. Kanı sulandırma etkisi gösteren bu ilaçların kullanımı bu dönemde yasaklanacaktır. Öte yandan hastaların diğer dikkat etmesi gereken konulardan biri de makyajdır. Bu operasyon gününde makyaj yapılmaması gerekir. Yapılacak olan muayene sonrasında tedavi şekline uygun olup olmadığınızın tespiti yapılır.

Juvederm Dolgu Uygulaması Sonrası

Juvederm dolgu tedavisi sonrasında tedavisi yapılan bölgeye bir süre boyunca temas etmemeniz gerekir. Bu bölgeye iyileşme süreci sırasında dokunmamalı ve masaj yapmaktan kaçınmalısınız. Öte yandan günlük hayatınıza geri dönmek için bir süre daha beklemeniz gerekebilir. İki haftalık süre boyunca sıcak ve soğuğa karşı tembihli olarak, kendinizi yoğun güneş ışınlarından korumanız gerekir. Bunlara dikkat edildiği süre boyunca iyileşme süreci hız kazanarak hastanın günlük hayata geri dönmesi daha çabuk olacaktır.

Juvederm Dolgu Kimler İçin Uygundur?

Juvederm dolgu kimlere uygundur sorusu tedavi şeklini araştıranların merak ettiği konular arasında yer alır. Vücudunda şiddetli yara izine sahip olanlar, hamileler ve emziren kadınlar, ince bir cilt yapısına sahip olanlar için bu tedavi şekli uygun değildir. Bu grupların dışında kalan kişilerin uygun yüz yapısına sahip olmaları halinde juvaderm tedavisi düşünülebilir. Juvaderm maddesi yüzün herhangi bir bölgesine rahatlıkla uygulanabilmektedir. Bu bağlamda alın çevresi, burun ve ağız bölgesi gibi yüzün farklı bölgelerindeki deformeleri düzeltmek için uygun bir tedavi şeklidir. Juvaderm tedavisine uygun olmayan kişiler juvaderm tedavisinin haricindeki yöntemlere göz atabilir. Doğru yöntemlerle yapıldığı takdirde bu tedavi şekli başarılı sonuçlar sunmasıyla bilinir. Ancak uygulamanın mutlaka tecrübeli uzmanlar tarafından yapılması, beklenen sonuçların alınması açısından son derece önemlidir. Günümüz imkanları neticesinde ilgili tedavi şekli rahat adımlarla başlayarak kısa süre içinde başarılı sonuçlar verebilmektedir. Ancak doğru hekimin seçilmesi bu konuda bireylerin dikkate alması gereken konular arasında bulunur.

Juvederm Dolgusu Avantajları

Juvederm dolgu yüz bölgesinin çeşitli bölgelerine uygulanmakta olup, diğer dolgu yöntemlerine göre daha uzun ömürlü bir tedavi şeklidir. Özellikle yüz bölgesinde daha doğal sonuçlar ortaya çıkarması nedeniyle sıklıkla tercih edilen bir uygulamadır. Juvaderm dolgusu ile hayal edilen dudak yapısına erişmek söz konusu olurken, yüz bölgesindeki çeşitli deformelerin geride kalması mümkün hale gelir. Aynı zamanda hastanın beklentilerine uygun şekilde kırışıklıkların ve sarkıklıkların engellenmesi sağlanabilir. Çok sayıda fayda sunan juvaderm kalıcılık oranıyla da beğenilen bir uygulamadır. Juvederm estetiği detayları bu şekilde olurken tedavi şeklinin size uygun olup olmadığını yapılan muayene sonrasında öğrenebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.