Herkese Destek Ödemeleri Ödenmeye Başladı Nasıl Alacaksınız

0 1.313

Pandemi destek başvurusu nasıl yapılır?

makalemizde Pandemi destek başvurusu nasıl yapılır, Pandemi Destek Başvurusu Nedir,

İşten çıkarma yasağı ne zaman sona erecek, Pandemi Sosyal Destek Başvurusu Şartları Nelerdir ve Kimler Pandemi Sosyal Destek Yardımına Başvurabilir sorularını sizler için NTV internet sitesinden alınan resmi bilgiler ile bilgilendirdik

Korona virüs bilindiği üzere son 2 yıldır dünyamızı esir almaktadır. Bu minvalde devletin halkına, esnafına ve çeşitli mecralarda bulunan meslek erbaplarına yardımı bekleniyor. Bu anlamda Aile Çalışma ve Sosyal hizmetler bakanlığı ülkenin her ihtiyaç sahibine tam olarak 1100 TL sosyal yardım ücreti verilmektedir.

 

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Vatandaşlar da Pandemi döneminde sosyal yardım parasının nasıl alınabileceğini araştırmaktadır. Bizler de Öğrenci Platformu olarak vatandaşların Pandemi destek başvurusu nasıl yapılır sorusunun yanıtını sizler için araştırdık ve çeşitli kaynaklardan bilgiler ile karşınıza çıktık.

Pandemi Destek Başvurusu Nedir?

Pandemi, salgın koşullarında uygulanan olağanüstü hallere denir. Dünyanın her alanında çeşitli tedbirler alınmaktadır ki ülkemiz de buna dahildir. Nitekim Korona virüs salgını da Pandemiye neden olmuş ve çeşitli tedbirlerin alınmasına dolayısıyla da işsiz sayısının da artmasına neden olmuştur.

Bu alanda Pandemi Destek Başvurusu kavramı karşımıza çıkmaktadır. Pandemi destek başvurusu nedir sorusu da ihtiyaç sahipleri tarafından sıklıkla sorulmaktadır.

Pandemi destek başvurusu devletimizin ihtiyaç sahipleri için açtığı 1100 TL destek ödemesinin on başvurusudur. Başvurular e devlet üzerinden yapılmaktadır. Peki Pandemi destek başvurusu nasıl yapılır, işte konu ile alakalı tüm Detaylar…

Korona virüs salgını sebebiyle Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ihtiyaç sahibi vatandaşlara 1100 TL sosyal yardım parası veriliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, 1,2 milyon ihtiyaç sahibi haneye 1.100 TL tutarındaki destek ödemesinin tamamlandığını belirtti. Peki yardım başvurusu sorgulama nasıl yapılır? İşte detaylar…

İşten çıkarma yasağı ne zaman sona erecek?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, e-Devlet başvurularında banka hesabı bulunan veya PTT Kart kullanan toplamda yaklaşık 1,2 milyon ihtiyaç sahibi haneye 1100 TL tutarındaki destek ödemesinin tamamlandığını belirtti.

 

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Yardım Programı hak sahipliği durumunu ise e-Devlet kapısı üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının “Sosyal Yardım Sorgula” başlıklı bölümden kontrol edilebiliyor.

Pandemi Sosyal Destek başvurusu nasıl yapılır?

Korona virüs sebebiyle ihtiyaç sahibi vatandaşlara Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her ay 1000 TL yardım yapılıyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yapılan destek ödemesini 1000 TL’den 1100 TL’ye yükseltildiğini duyurdu.

1100 TL’lik yardım başvurusu E-Devlet üzerinden yapılacak.

Pandemi Sosyal Destek Başvurusu için;

T.C Kimlik Numarınızın son hanesine göre;

0 – Pazartesi

2 – Salı

4 – Çarşamba

6 – Perşembe

8 – Cuma

Günlerinde başvurularınızı yapabilirsiniz.Cumartesi ve Pazar günleri ise herhangi bir sınırlama olmaksızın herkes başvuru yapabilir.

E-DEVLET PANDEMİ SOSYAL DESTEK BAŞVURU EKRANI

Ayrıca ilginizi çekebilir;  Almanya aile birleşim vizesi Nasıl Alınır 2021

Pandemi Sosyal Destek Başvurusu Şartları Nelerdir?

Pandemi sosyal detsek başvurusunun kabul görmesi için bazı şartları bulunmaktadır. İşte Pandemi Sosyal Destek Başvurusu Şartları;

  • AÇSHB Pandemi Sosyal Destek Faz-3 Başvuruları, e-Devlet üzerinden “T.C Kimlik Numarasının” son hanesine göre alınmaya başlandı.
  • Başvuru süreçleri e-devlet üzerinden takip edilebilecek.
  • Değerlendirmeler, kişi bazlı değil, hane bazlı yapılacak.
  • Aynı haneden birden çok başvuru yapılması halinde, tek başvuru olarak değerlendirilecek.
  • Başvuran kişinin hanesinde aşağıda belirtilen kapsamlarda yer alan birinin bulunması halinde başvuru değerlendirmeye alınmayacaktır:
  • Pandemi Sosyal Destek Programı Faz 1 ve Faz 2 kapsamında verilen 1000 TL’lik nakdi destekten faydalanmış olanlar,


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

pagead2.googlesyndication.com

5510 sayılı Kanunun 4/a maddesi kapsamındaki kamu işçileri, 5510 sayılı Kanunun 4/c maddesi kapsamındaki memurlar, Sosyal Güvenlik Kurumundan gelir veya aylık alanlar (emekliler), İŞKUR İşsizlik Ödeneğinden faydalananlar, İŞKUR Kısa Çalışma Ödeneğinden faydalananlar.

 

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Kimler Pandemi Sosyal Destek Yardımına Başvurabilir?

Pandemi döneminde ihtiyaç sahiplerine verilen sosyal destek Yardımına kimlerin başvurabileceği de merak konusu olmuştur. Konu ile ilgili yer alan bilgiler şu şekildedir;

  • 5510 sayılı kanunun 4/A maddesi kapsamındaki kamu işçileri yararlanamayacak.
  • 5510 sayılı kanunun 4/C maddesi kapsamındaki memurlar faydalanamayacak.
  • Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan gelir veya aylık alanlar yani emekliler faydalanamayacak.
  • İŞKUR İşsizlik Ödeneğinden faydalananlar yararlanamayacak. İŞKUR Kısa Çalışma Ödeneği’nden faydalananlar yararlanamayacak.

Yukarıdaki makalemizde Pandemi destek başvurusu nasıl yapılır, Pandemi Destek Başvurusu Nedir, İşten çıkarma yasağı ne zaman sona erecek, Pandemi Sosyal Destek Başvurusu Şartları Nelerdir ve Kimler Pandemi Sosyal Destek Yardımına Başvurabilir sorularını sizler için NTV internet sitesinden alınan resmi bilgiler ile bilgilendirdik. Daha fazla merak ettiğiniz hususlar olursa yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayınız.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.