En Etkili Karın Eritme Egzersizleri Nelerdir? Evde Karın Egzersizleri Nasıl Yapılır? Düz Karın için Hangi Hareketler Yapılmalı?

0 4

Düz bir karın için yapılabilecek en etkili ve işe yarar düz karın egzersizleri ile formunuzu koruyabilirsiniz! Evde oldukça hızlı yağ yakan spor hareketleri ile ayva göbeğe elveda dümdüz bir karına merhaba diyebilirsiniz. Yeni başlayanlar için evde karın eritme egzersizi…

Dümdüz bir karına sahip olmak kuşkusuz her kadının hayalidir. Bunun için sağlıklı beslenmek ve her gün düzenli olarak egzersiz uygulamak çok mühimdir. Kilo vermek için uygulanabilecek diyet programlarından çok vücutta hangi bölgeyi eritmek istiyorsanız direkt olarak o kısmı çalıştırarak yağ yakmanızı sağlayacak egzersizleri tercih etmek daha etkili olacaktır.  Böylelikle hem sağlığınızı koruyacak hem fit bir bedene sahip olacak hem de istediğiniz görünüme rahatlıkla sahip olabileceksiniz. Bunun için spor salonlarına ekstradan para harcamanıza gerek yok. Evde alet kullanmadan uygulayabileceğiniz en etkili ve işe yarar karın egzersizlerini sizler için haberimizde bir araya getirdik. Fit bedende kalmanızı sağlayarak dümdüz bir karın için tavsiye edilen bazı egzersizler vardır. Bu karın ve göbek eritme egzersizleri arasında en oldukça hızlı sonuç verdiren hareketler özellikle de Plank Top, Plank Up, Mountain Climber, Scissor Switch’dir. Dümdüz karına sahip olmak için gelin bu hareketlerin yapılışına beraber bakalım…

YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN KARIN ERİTME EGZERSİZLERİ!

Yeni başlayanlar için karın eritme egzersizleri

(PLANK TOP)

Kalçanızın alanı hizasında olacak gibi plank pozisyonunda durun. Ardından tek elinizle çapraz omzunuza değip hareketi diğer elinizle tekrar edin. Bu esnada karın ve kalça sıkı durmalıdır.

(PLANK UP)

Ayaklar kaça alanınde duracak gibi yüksek plank duruşunu alın. Tek kolu dirseğinizden yere koyup sonradan diğer kolunuzla aynı hareketi yapın. Yukarıdaki egzersizde olduğu gibi kalça ve karın sıkı olmalıdır.

7 GÜNDE KARIN YAĞLARI ERİTME YÖNTEMLERİ

(MOUNTAİN CLİMBER)

Mountain Climber egzersizi

Yüksek plank duruşunu aldıktan sonra sağ bacağı göğse doğru çekip sol bacağı ayak parmağınızla zemine sabitleyin. Yerde koşu yapıyor gibi harekete devam edin.

Sağ bacağınızı göğsünüze çekerken sol bacağınız ayak parmaklarınızla yere sabit olsun.

Sanki yerde koşu yapıyormuşçasına harekete devam edin.

(SCİSSOR SWİTCH)

Sırt üstü pozisyonda kollarınız yanda olacak gibi uzanın. Tek bacağınız hafif yerden yukarıda karşıya bakarken tek bacağınızı kendinize çekip tutun. Belinizi oynatmayın ve karnınızı sıkı tutun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.