En Çok Tercih Edilen Plastik Cerrahi Operasyonları Hangileridir

1 231

En Çok Tercih Edilen Plastik Cerrahi Operasyonları Hangileridir? Günümüzde farklı estetik yöntemleri kişilere hayalini kurduğu görünüme ulaşma şansı veriyor. En çok tercih edilen estetik türleri hangileridir yazımızda bunun cevabını bulabilirsiniz. Ülkemizde en çok yaptırılan estetik çeşitleri şu şekilde sıralanıyor:Yüz Estetiği Plastik cerrahinin alt dalları arasında bulunan bu estetik çeşidi daha çok belirli yaşların üzerindekiler tarafından tercih edilir. Belli bir yaştan sonra yüz bölgesinde meydana gelen deformeler kişiler için estetik kaygılar yaratabilir. Yüz estetiği özellikle kadınların yoğun ilgi gösterdiği estetik operasyonlar arasında bulunmakla birlikte, son zamanlarda erkeklerinde ilgi alanına girmeye başlamıştır. Yüz estetiği uygulamaları tüm yüze yapılabileceği gibi, yüzün belirli bir bölgesine özel olarak yapılabilir. Yüz, ağız ve çene, göz çevresi ve alın olmak üzere bu uygulamada yüz farklı bölümlere ayrılır. Yüz estetiği sırasında daha çok yüzün bütünlüğünü bozmadan hastanın da beklentileri dikkate alınarak işlemler yapılmaktadır. Yüz estetiği daha çok 40 yaşın üstündekiler için uygun bir estetik şeklidir. Ancak dilendiği takdirde 40 yaşın altındakilere de uygulanabilir. Yüzün daha genç gözükmesine yardımcı olacak bu uygulama cildin kaybolan sağlığını geri kazandırmasıyla ön plana çıkmaktadır.

Göz Kapağı Estetiği

En çok yaptırılan estetik ameliyatlar arasında bulunan göz kapağı estetiği, göz kapağında sarkmalar bulunanlar tarafından tercih ediliyor. Göz kapaklarında ciddi bir şekilde sarkmalar görülen ve görüş alanı sınırlanan kişiler için bu estetik türü uygun sayılıyor. Bu estetik çeşidi sayesinde üst ve alt göz kapaklarının görünümünü düzeltmek mümkün bir hale gelmiş olur. Yaş ilerledikçe göz kapaklarında değişimler söz konusu hale gelir. Bu dönemlerde göz kapağının üzerinde torbalar meydana gelebilir. Sarkık göz kapakları kişinin olduğundan daha yaşlı gözükmesine neden olarak görme alanının da kısıtlanmasına yol açar. Göz kapağı estetiği bütün bu sorunların geride kalmasını amaçlayan estetik ameliyat çeşidi olmaktadır.

Göğüs Büyütme

Kadınlar arasında bir hayli popüler olan göğüs estetiği göğüslerin daha diri ve büyük gözükmesini sağlar. Bu estetik şekli üzerinden göğüslerin boyutunu ve şeklini düzeltmek mümkün hale gelir. Günümüzün imkanları neticesinde göğüs estetiği kısa bir sürede tamamlanarak kişinin beklediği sonuçları alabilmesi söz konusudur. Hamilelik, kilo kaybı veya emzirme gibi nedenlerden kaynaklı olarak göğüslerde deformeler görülebilir. Meme estetiği bu bölgede ortaya çıkan deformeleri gidererek göğüslerin eskisinden daha iyi hale gelmesine yardımcı olmaktadır. Bu estetik türü doğru kişilerce uygun yöntemler kullanılarak yapıldığı takdirde çok başarılı sonuçlar verir. Ayrıca iyileşme süresi de son derece kısa olup, hastanın çeşitli uyarıları dikkate alarak dinlenmeye dikkat etmesi halinde normal yaşantıya geri dönmesi oldukça kısa sürecektir. Göğüs büyütme estetiğinin yanı sıra aynı zamanda göğüs dikleştirme, göğüs küçültme gibi estetik çeşitleri de ülkemizde en fazla tercih edilen estetik çeşitleri arasında yer alıyor.

Burun Estetiği

En çok tercih edilen estetik operasyonlar arasında bulunan burun estetiği burun yüzeyindeki şekil bozukluklarının giderilmesinin amaçlandığı bir yöntemdir. Burundaki şekil bozuklukları ruhsal ve fiziksel anlamda kişinin şikayet ettiği konular arasına giriş yapabilir. Burun estetiği günümüzün imkanları neticesinde son derece başarılı sonuçlar vermesiyle ön plana çıkmaktadır. Üstelik hasta aynı gün içinde taburcu olurken, iyileşme süreci de son derece kısa sürer. Burun estetiği sayesinde burun eğriliğini giderme, burun küçültme, burun ucu dikleştirme gibi farklı türden işlemler yapılabilir. En çok tercih edilen estetik uygulamaları arasında bulunan burun estetiği doğru hekimlerce uygulandığı takdirde başarı oranı oldukça yüksektir.

1 yorum
  1. Feriha diyor

    En Çok Tercih Edilen Plastik Cerrahi Operasyonları Hangileridir bu konuda fikirleriniz nelerdir

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.