Elmacık Kemiği Estetiği Nasıl Yapılır? Fiyatları Ne Kadar?

0 82

Elmacık kemiği estetiği son yıllarda yüzünü daha belirgin bir görünüme sokmak isteyenlerin tercih ettiği estetik operasyonlardan birisidir. Belirgin elmacık kemikleri yüzün v şekli gibi incelmesini sağlayarak daha güzel bir estetik görünüm sağlamaktadır. Ancak elmacık kemiklerinde oluşacak deformasyon ve çökme gibi etkenler yüzün daha soluk ve yaşlı ve yorgun görünmesine neden olur. Bu nedenle daha genç görünmek ve daha belirgin yüz hatlarına sahip olmak için elmacık kemiği estetiği yapılmaktadır.

Bazı kişilerin genetik yapısı itibari ile doğuştan elmacık kemikleri belirgin değildir. Bazı kişilerde yaş ile birlikte elmacık kemiklerinde deformasyonlar oluşur. Buda yalnızca yüzün görünümü değil kişinin yüz şeklini de etkilemektedir. Bunu nedeni elmacık kemiklerinde meydana gelen çökmeler yorgun ve mutsuz bir yüz ifadesi görünüme neden olur. Sosyal hayatında bu olumuz etkilerden rahatsız olan kişiler elmacık kemiği estetiği yaptırarak kolaylıklı daha estetik ve genç bir görünüme sahip olabilir.

Elmacık Kemiği Estetiği Nedir?

Yüzünün görüntüsünden şikâyetçi olan, elmacık kemiklerinde çökme olan kişilere elmacık kemiklerinin daha belirgin bir hale  getirilerek genç ve doğal bir görünüm amaçlı yapılan işlemdir. Bazı estetik dolgu malzemeleri ile işlem gerçekleştirilmektedir. Estetik operasyonda kullanılan dolgu ürünleri uygulandıktan sonra kolay iyileşmeyi sağlarken, uzun süre dayanıklı olmayan yapıları ile ön plana çıkmaktadır. Yapılan işlemin kalıcı olması isteniyorsa devamlı olarak işlemin tekrarlanması gerekmektedir. Kalıcı olarak sürekli estetik görünüm isteyenler bu işlemi belli aralıklar ile tekrarlatmaları gerekmektedir. İşlemin özelliği, elmacık kemiklerinin daha ön planda olmasıdır. Bu nedenle daha genç ve daha dinamik bir görüntü sağlanmaktadır. Buda kişilerin özgüvenine katkı sağlayarak, sosyal hayatta daha mutlu olmalarını sağlamaktadır.

Elmacık Kemiği Estetik İşlemi Kimlere Yapılmaktadır?

Sağlık açısından herhangi bir engeli olmayan ve 18 yaşını doldurmuş herkes bu işlemi yaptırabilir. Sıklıkla kadınlar daha çok tercih etmektedir. Çünkü kadın yüzünde oluşacak elmacık kemiği çıkıklığı yüze çok daha estetik bir görünüm katmaktadır. Orta yaşta olan kadınlar tercih ettiği gibi daha genç kişilere de yapılabilmektedir. Bazen kişilerin yaşı genç olsa bile elmacık kemiklerinde çökmeler olur, buda daha yaşlı e daha yorgun görüntüye neden olarak kişiyi rahatsız edebilir.

Elmacık Kemiği Protezleri Hakkında Bilgiler

Elmacık kemiği estetiğinde bu bölgelere özel olarak üretilen protezler tercih edilmektedir. Bu protezler elmacık kemiklerinin üzerine konumlandırılır ve sonuç olarak daha ön plana çıkmış elmacık kemikleri elde edilir. Kullanılan protezler cilt sağlığına ve genel sağlığa herhangi bir zararı yoktur. Ayrıca protezler dolgu malzemesi gibi yada botoks gibi eriyip kaybolma gibi eksi yanları yoktur. Bu yüzden eğer kişiler kalıcı sonuçlar elde etmek istiyorlar ise protez ile bu işlemi yaptırmaları germektedir.

Elmacık Kemiği Estetiği Nasıl Yapılır?

Protezin yerleştirilmesi için yanak ve ağız bölgesinden kesi yapılır ve bu şekilde elmacık kemiklerine ulaşılarak protez yerleştirme işlemi yapılmaktadır. Bazen gerekli olursa gözün alt kapağından da kesi yapılabilmektedir. Elmacık kemiği estetiği diğer yüz kısmına yapılan işlemler ile birlikte de aynı anda yapılabilmekte. Hekim tarafından yapılan detaylı muayene sonucunda işlemin hangi teknikler kullanılarak yapılacağı detaylı analizler sonrası belli olur. Toplamda işlemin bitmesi bir ile bir buçuk saat arasında olmakatadır.

Operasyon sonrasında hafif ağrılar ve kızarıklık olması gayet normaldir. Bu şikayetler sıklıkla birkaç hafta içinde ortadan kalkar. Herkeste iyileşme süreci farklılıklar gösterebilir. Sıklıkla işlemden bir ay sonra kızarıklıklar ve şişkinler tam anlamı ile gider. 90 gün sonra ise artık dokular tamamen kendisini toplamış olacaktır. Bu yüzden operasyonun yarattığı etkiyi tam olarak almak için 3 ay beklenmelidir.

Elmacık Kemiği Estetiği Fiyatları

Elmacık kemiği estetiği fiyatları konusunda hasta ve hekim bir araya gelip detaylı bir analiz yapmadan net bir fiyat belirlemek mümkün değildir. Fiyatları işlemin yapılacağı yer, il, hekim ve hangi işlemler ile birlikte yapılacağı gibi birçok etken belirler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.