Dudak Dolgusu Hakkında Mutlaka Bilmeniz Gerekenler

0 106

Dudak Dolgusu Hakkında Mutlaka Bilmeniz Gerekenler Dudak dolgusu, kadınların sahip olduğu güzellik anlayışıyla günümüzde bambaşka bir boyuta gelmiş durumdadır. Kadınlar yüz hatlarına tam olarak yakıştırmadıkları dudak yapılarını ilgili uygulama üzerinden doldurabilmektedir. Dudak dolgusu dudaklara hacim kazandırmak isteyenler için birebirdir. Uygulama acısız ve ağrısız olarak dudaklara hacim verilmesi işlemlerini kapsar. Dudaklarınızın görünümünden memnun değilseniz ve bu durumdan kurtulmayı amaç edinmişseniz sizde dudak dolgusu uygulamasından yararlanarak estetik sorunlarını geride bırakabilirsiniz. Dudak Dolgusu Uygulaması Nasıl Yapılır? Dudak dolgusu uygulaması pek çok farklı yöntemle yapılabilir. Uygulamanın türü kişinin beklentilerine göre farklılık gösterebilir. Genel olarak bu uygulama en fazla 15 dakika almaktadır. Dudak dolgusu uygulamasında beklenen etkinin fazla olması operasyonun süresinin uzamasına neden olabilir. Günümüz şartlarında enjekte edilebilir dermal dolgu yöntemi kadınların en fazla tercih ettiği yöntemlerden biri olarak ön plana çıkmaktadır. Dudaklara ve ağza enjekte edilen pek çok farklı dolgu maddesi bulunur. Ancak günümüzde en sık kullanılan dolgu malzemeleri hyaluronik asit içeren dolgu maddeleri olmaktadır. Bu madde dudaklara ekstra hacim katılmasına yardımcı olduğundan dudak dolgu uygulaması konusunda çok fazla talep alır.

Dudak Dolgusu Uygulaması Kimler İçin Uygundur?

Görünümünüzü değiştirmek isterseniz bu konuda bazı adımları bilmenizde fayda vardır. Uygulamanın öncesinde kişilerin gerçekçi beklentilere sahip olması büyük önem taşır. Doktorunuzla bu operasyonun artı ve eksi yönlerini tartışabilir, hangi yöntemin sizin için daha uygun olacağını keşfedebilirsiniz. Bu operasyonun öncesinde sağlıklı ve sigara kullanmayan biri olmanız lazımdır. Eğer böyle bir durumunuz söz konusuysa, dudak dolgusu operasyonu yaptırmak için uygun değilseniz demektir. Öte yandan aşağıdaki durumlara sahip olan kişiler içinde ilgili operasyonun uygun olmadığını belirtmek gerekir. Bu kişilerin de dudak dolgusundan yararlanabilmesi mümkün değildir:

  • Uçuk gibi aktif bir enfeksiyona sahip olmak
  • Diyabet
  • Kan temizleme sorunları
  • Lupus

Geçmiş zamanlarda uçuk problemi yaşamışsanız bunu operasyonun öncesinde mutlaka doktora bildirmeniz lazımdır. Yine aynı şekilde bu dönemde alerjiniz bulunuyorsa da farklı türden bir riskin oluşmaması için bu durumu doktora bildirmeniz yararlı olacaktır.

Dudak Dolgusu Geçici midir?

Dudak dolgusu geçici midir, dudak dolgusunun kalıcılığı ne kadar sürer gibi sorular uygulamadan yararlanmak isteyenlerin merak ettiği konular arasında bulunuyor. Çoğu estetik operasyonda olduğu gibi dudak dolgusu da ömür boyu etkiye sahip değildir. Belirli bir süreden sonra yinelenmesi gerekir. Bu süreç geçtikten sonra dudaklarınıza yeniden dolgu yaptırıp yaptırmamak istediğinize göre işlemin yenilenmesini sağlayabilirsiniz. Dudak dolgusundaki dolgu miktarı tamamen hastanın kendisine bağlıdır. Uzman doktor ve hastayla birlikte karar alınarak dolgu miktarının ne kadar olması gerektiğine karar verilir. Uzman doktor gerekli incelemeyi yaptıktan sonra dolgu miktarına yönelik tavsiyelerde bulunacaktır.

Dudak Dolgusu Uygulaması

Dudak dolgu tedavisi öncesinde hastanın dudağına uyuşturucu enjeksiyon sürülür. Bu nedenle işlem sırasında oluşan acılar tolere edilebilir hale gelir. İşlem sonrasında da geçici olarak dudak bölgesinde hafif şişkinlikler görülebilir. Ancak bu şişkinlikler belirli süre sonra kendiliğinden gidecektir. Uygulamanın beklenen şekilde sona ermesi için güvenilir kişilerden yardım alınması şarttır. Dudak dolgusu uygulaması eğer doğru şekilde yapılırsa başarı oranı son derece yüksek bir estetik operasyonudur.

Günümüzün teknolojik imkanlarıyla da operasyon çok kısa bir süre içinde sonuçlanarak, dudak yapısında beklenen düzeyde değişiklikler alınabilmektedir. Ancak uygulamanın yaptırılacağı uzmanın çok iyi bir şekilde belirlenmesi büyük önem taşır. Dudak dolgusu tedavisi detayları bu şekilde sıralanırken işlem

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.