Çörek Otu Yağı Nedir? Çörek Otu Yağı İle Nasıl Zayıflanır? Zayıflamada Çörek Otunun Etkileri?

0 169

Sağlıklı ve doğal yöntemlerle kilo vermenin yollarını arıyorsanız bir de çörek otu yağı ile kilo vermeyi deneyin! Hem sağlık için hem de zayıflamanızı kolaylaştırmak için kuvvetli bir yağ yakıcı nitelikte olan çörek otu yağını diyette tüketebilirsiniz. Aç karnına çörek otu yağının faydaları neler? Evde çörek otu yağı tarifi…

Hızlı kilo verme yolları arasında ismini sıklıkla duyduğumuz bitkisel yöntemlerden biri olan çörek otu yağı ile formunuzu korumak muhtemel. İştah kapatmanın sağlıklı ve doğal formülleri arasında geçen çörek otu, kilo problemi yaşayan kimselerde görülen kabızlık sorununa da en etkili çözümdür. Bağırsaklar üzerinde oluşan katılaşmayı önleyerek nem dengesini düzeyli bir biçimde tutan çörek otu, kilo verirken de sağlık için de en büyük yardımcılardandır. Özellikle de karaciğer yağlanması oluşan bireylerdeki bu yağlanmayı en etkili biçimde çözen çörek otu, böylelikle o bölgeyi temizlemiş olacağı daha oldukça hızlı zayıflamaya da zemin hazırlayacaktır. Düzenli kullanıldığı zaman vücudun hızla kendine gelmesini sağlayıp biriken fazlalık yağları çatır çatır yakacağı da göz ardı edilemeyecek bir gerçektir. Çörek otunun kendisinin ayrı yağının ayrı şifa olduğunu göz önünde bulunduracak olursak; ham halini yemeklerde görebiliyoruz. Peki yağını? Çörek otu yağı ile kilo vermeyi denemek isteyenler için sizlere rehber olacak bilgiler! İşte çörek otu yağı ile kilo verme…

SABAH AÇ KARNA ÇÖREK OTU YAĞI İÇMENİN FAYDALARI

çörek otu yağı kullanımı

Sabah uyandığınızda aç karnına 1 tatlı kaşığı miktarında çörek otu yağı içilir ve 30 dk sonra kahvaltı yapılır. Ara yemeklerde tercih edilen yoğurt, ayran ve sütün içine de az miktarda bu yağdan ilave ettiğiniz takdirde tesirini kısa zamanda görebilirsiniz. Ayrıca uyumadan önce 1 bardak ılık suyun içine 1 çay kaşığı çörek otu yağı döküp tüketmeyi ihmal etmemelisiniz.

ZAYIFLATAN ÇÖREK OTU YAĞ TARİFLERİ

çörek otu yağı ile kilo verme

İLK YÖNTEM:

Sabahleyin uyanınca yatağınızın yanında bulundurduğunuz masadan 1 bardak su içmeyi ihmal etmeyin. Ancak bu suyu içmeden önce 1 çay kaşığı kadar çörek otu ve 1 tatlı kaşığı elma sirkesi eklemeyi unutmayın!

İKİNCİ YÖNTEM:

Bir su bardağına katılan 1 tatlı kaşığı toz tarçını bal ile karıştırın. 2 tatlı kaşığı çörek otu yağını ekleyip güzelce karıştırarak bu yağdan için. 30 dakika boyunca ağzınıza bir şey sokmayın.

EVDE ÇÖREK OTU YAĞI TARİFİ

Çörek otu yağını evinizde sağlıklı bir biçimde yapmak için 2 yemek kaşığı çörek otu tohumunu havanda yahut robotta ezin. Eczaneden satın alabileceğiniz 200 ml koyu renkli şişe için öğütülen çörek otunu koyup üzerine zeytinyağı ilave edin. Ağzı sıkıca kapalı biçimde 1 hafta bekletip birkaç defa sallayın.

ÇÖREK OTU YAĞININ ZAYIFLATMADA Kİ ETKİSİ NEDİR?

Kolay kilo verebilmek için oldukça hızlı çalışır vaziyette olması gereken metabolizmamızın normale oranla daha oldukça hızlı ve etkili çalışması için beslenme listesinde metabolizma hızını arttırmaya yönelik besinlerde yer vermeliyiz. Bu sayede hareket halinde olan vücudunuz daha kolay yağ yakımı sağlayacak ve daha oldukça hızlı kilo vermiş olacaksınız. 

Vücudun olduğunuzdan daha fazla kilolu görünmesine neden olan ödem problemini çörek otu yağı ile kolayca atlatabilirsiniz. Düzenli tükettiğiniz takdirde ilk birkaç hafta içinde hızla değişen kilo dengenizi fark edebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.