Botoks Tedavisi ile Ameliyat İzlerini Geçirme

0 217

Botoks Tedavisi ile Ameliyat İzlerini Geçirme; botoks tedavisi ağrısız olarak ameliyat izlerini geçirmeye yardımcı olan bir tedavi şeklidir. Botoks tedavisi ile ameliyat izleri nasıl geçirilir, tedavi kimlere uygulanır ve daha fazlasını yazımızda bulabilirsiniz. Yara dolgusu adı verilen tedavi şeklinde cilt bölgesinde bulunan çukurluklar, ameliyat izleri, eski cilt yaralarına çare bulunabilmektedir. Cerrahi işlem yaptırmayı düşünmeyenler için uygun olan bu tedavi şekli sorunun kısa bir zaman aralığı içinde ortadan kaldırılmasına aracı olur. Botoksla ameliyat izi geçirme ağrısız ve sızısız bir yöntemdir. Anestezik kremler bu uygulama sırasında lokal olarak uygulanarak, hassas ciltlere sahip bireylerin bile herhangi bir sızı çekmeden uygulamadan tamamlanması sağlanır. Dolgu işlemi enjekte yöntemiyle yapıldığından dolayı enfeksiyon riski çok nadirdir. Ancak dolgu işlemini özenli bir şekilde yapmak iltihap oluşmaması adına oldukça gereklidir. Dolgu cildin altına uygulanır. Derinin hangi katmanına uygulanması gerektiği yapılacak olan muayenede belirlenecektir.

Kalıcılık Süresi

Dolgu ürünleri genel olarak altı ay boyunca kullanılır. Cildin yapısı, dokunun kalitesi gibi değişkenlere bağlı olarak bu süre 1.5 yıla kadar uzayabilir. Uygulama kısa bir zaman aralığı içinde yapılır. En az beş dakika en fazla ise 30 dakika içinde yara dolgusu uygulaması tamamlanmış olacaktır. Öte yandan yara dolgusuna ek olarak yapılabilecek farklı türden işlemler varsa, bu operasyonda onlarda yapılabilir. Yara dolgusunun kullanım ömrü bittikten sonra yapılmasında herhangi bir mahsur yoktur. Hasta dilediği kadar uygulamanın tekrarlanmasını isteyebilir. Uygulamada kullanılan dolgu malzemesi piyasada bulunan kozmetik dolgu çeşitlerinden farklıdır. İçeriğinde kalsiyum hidroksiapatit, silikon ve polimetil metakrillat bulunur.

Uygulama Sonrası Yapılması Gerekenler

Yara izi giderme uygulamasının sonrasında bazı durumlara dikkat etmek şarttır. Bu durumlara dikkat edilerek kişinin günlük hayatına geri dönmesinde bir sakınca bulunmaz. Dolgunun hemen sonrasında 24 saatlik süre boyunca uygulama yapılan bölgeye herhangi bir makyajın yapılmaması gerekir. Öte yandan bir haftalık süre boyunca uygulama yapılan bölgenin darbe almaması ve ovuşturulmaması istenir. 1 haftalık süre boyunca aynı zamanda ağır spor türlerinden korunarak dinlenmeye bakılmalıdır.

Kimlere Uygulanır?

Botoksla ameliyat izi geçirme işlemi çok küçük bir grubun haricindeki herkese uygulanabilir. Hamileler, emziren kadınlar haricindeki kişiler bu uygulamadan rahatlıkla yararlanabilirler. Bu gruptaki kişilerin ise ciltlerinde herhangi bir renk, doku farklılıkları olmaması için bu sürecin sonucunda uygulamadan yararlanabilir. Ameliyat izi geçirme yöntemi gibi tüm estetik çeşitleri 18 yaşından sonra yapılır. Ancak tıbbi bir zorunluluk halinde bu yaştan önceki yaşlarda da ameliyat izi geçirme uygulamasından yararlanabilmek mümkündür. Dolgu hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabilir. Cilt hastalığına sahip olan bireyler için ilgili uygulama uygun olmayabilir. Bunun çözümü için doktor muayenesi şart olarak görülmektedir.

Uygulama Öncesinde Neler Yapılmalı?

Ameliyat izi geçirme uygulamasının öncesinde hastaların bazı durumları dikkate almasında fayda vardır. Uygulamanın en az bir hafta öncesinde istenenlerin yerine getirilmesi beklenir. Kan sulandırıcı ilaç türleri ve gıdaların operasyondan önce alınmaması lazımdır. Aspirin gibi ilaçların kanı sulandırıcı etkileri bilindiğinden bu dönemde aspirin alımına da ara vermek gerekir. Ameliyatın fiyatları ise yaranın izine ve boyuna bağlı olarak değişkenlikler gösterir. Bunun için en doğru cevabı doktorla yapılan görüşmenin sonrasında alabilirsiniz. Aynı şekilde uygulamanın sonrasında da operasyonun daha kısa sürede etkisini göstermesi için doktor tarafından bazı yasaklar alınabilir. Ameliyat izi geçirme estetiği ve detayları bu şekilde sıralanmakta olup işlemin başarı oranının son derece yüksek olduğunu belirtmek gerekir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.