Botoks ile Özel Günlere Hazırlık Yapın

0 93

Botoks ile Özel Günlere Hazırlık Yapın

Botoks tedavisi ile kırışıklıklar geçici süreli olarak yok edilir. Botoks tedavisinin toplam etki süresi dört ile altı ay arasında değişkenlik gösterir.

Botoks tedavisi öncesinde uygulamanın nasıl yapılacağı yaşa ve uygulama yapılacak olan bölgeye göre değişir. Hamile veya emziren kadınların dışında botoks uygulaması herkes için uygundur. Kısa sürede sonuç verecek botoks işleminde kaz ayağı, boyun, kaş vs. bölgelerdeki sorunlar geride kalır. Uygulama süresi 10 ile 15 dk arasında değişmektedir. Botoksun yapıldığı gün hastanın bazı durumlara dikkat etmesi gerekir. Özellikle uygulama gününde havuza gidilmemesi, uyku pozisyonuna dikkat edilmesi istenir. Botoksun tam etkisini görmek için bir hafta beklemek lazımdır.

Yüz Botoksu

Dudak bölgesindeki ince çizgiler, boyundaki kırışıklıklar, kaz ayağı çizgileri ve daha fazlası için yüz botoksu tercih edilebilir. Cilt bölgesinde erken yaşlarda görülen kırışıklıklar kişinin olduğundan daha yaşlı görünmesine neden olabilmektedir. Öte yandan kırışıklıklardan kaynaklı olarak daha üzgün veya sinirli bir yüz yapısı oluşabilir. Yüz botoksu bu ifadelerin geçici olarak bloke edilmesini sağlarken, yüze daha genç ve taze bir görünüm kazandıracaktır.

Botoks tedavisi yalnızca konuda tecrübeli kişiler tarafından uygulanmalıdır. Çok ince bir iğne yardımıyla kırışıklığı oluşturan kasların üzerinde işlemler yapılır. Botoks temel olarak ağrılı bir işlem değildir. Yalnızca botoks yapılan bölgede hafif yanmalar meydana gelebilir. Ancak bu durum kısa sürelidir. İşlemin sonrasında botoksun bölgedeki kaslara dağılmaması adına o bölgenin mutlaka ovuşturulması lazımdır.

Botoks Neden Yapılır?

Botoks uygulaması yaşlanmayla birlikte yüzde daha fazla belirginleşen kırışıklıkların ve çizgilerin giderilmesi için yapılır. Botoks uygulanan bölgede kaslardaki sertleşme minimum orana getirilir. Öte yandan anormal kas kasılmaları da durmuş olur. Bunun akabinde ise yüz kaslarının bir anlığına gevşemesi ve kırışıklıkların durması sağlanır. Botoks yalnızca kozmetik alanında değil tıp alanında da sıklıkla yararlanılmakta olan bir uygulama halindedir. Kronik migren, göz tembelliği, göz seğirmesi gibi pek çok farklı soruna çare sunar. Botoks tedavisiyle bu ve pek çok sorunun kısa bir zaman aralığında çözülmesi mümkün hale gelir.

Botoks Nasıl Yapılır?

Botoks uygulamasında botulinum toksininin seyretilmesi sağlanarak doğrudan nöromuskülerin dokuya enjektesi sağlanır. Enjekte işleminden yirmi dakika önce ise bölgeye lokal anestezi kremi sürülmektedir. Uygulama bölgesi bu işlemin sonucunda temizlendikten sonra ince uça sahip olan iğneler yardımıyla uygulama bölgesine ufak dozlarla enjekte işlemi yapılır. İşlem genel olarak en fazla 15 dakika almaktadır. Kas dokuya enjekte edilen bu dozun etkisini 72 saat içinde göstermesi beklenir. Bazen nadir olarak işlemin etkisini göstermesi yedi güne kadar uzayabilir.

Botoks Hangi Bölgelere Uygulanır?

Botoksun uygulama alanları oldukça geniş olup, günümüzde sıklıkla başvurulan bir tedavi yöntemi olduğunu belirtmek gerekiyor. Ağız çevresi, yüz bölgesindeki kırışıklıklar, çene bölgesi, burun ucu, boyun bölgesi botoks uygulanabilen bölgeler arasında yer alır. Çene ucuna yapılmakta olan botoks uygulaması sayesinde çene yapısı kare veya üçgen hale getirilebilir. Bu uygulama sayesinde yüz yapısının simetrik hale getirilmesi söz konusu hale gelmiş olacaktır. Nefertiti botoks olarak adlandırılan botoks işlemiyle çene ve boyun bölgesinde bulunan çizgilerin yüksek başarı oranıyla ortadan kaldırılması mümkün hale gelir. Öte yandan bu uygulama çene bölgesinde beliren kırışıklıkların bitmesine yardımcı olmaktadır.

Botoks uygulaması detayları bu şekilde sıralanırken botoks uygulamasının birden fazla ek operasyonla birlikte de eş zamanlı olarak yapılabileceğini bildirmekte fayda var. Botoks estetiği tekrar edilmesi gereken bir uygulama olduğundan süreci düzenli takip etmek gerekir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.