Anne Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

0 104

Anne Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler Hamilelik süreci bir kadının hayatındaki en özel dönüm noktalarından biridir. Bu anlamda hamilelik dönemi vücutta pek çok değişiklik yaratmakla birlikte çeşitli deformasyonlar meydana getirebilir. Anne estetiği bu bağlamda kadınların kurtarıcısı olurken, kadınların eski formlarını geri kazandırmayı amaçlamaktadır. Anne estetiği nedir, anne estetiğinin hedefleri nelerdir şöyle sıralanıyor: Anne Estetiği Genel olarak annelik estetiği hamilelik sırasında ve hamilelik sonrasında vücutta ortaya çıkan fiziksel değişimleri baz alır. Ve bu deformelerin ortadan kalkmasına yardımcı olarak kadınların bekledikleri görünüme kavuşmasına aracı olur. Bunu da cerrahi işlemleri bir paket halinde sunarak yapmayı hedef haline getirir. Doğum sonrası emzirme nedeniyle meydana gelen memelerde sarkıklık, karın bölgesinde oluşan yağlar, vücudun diğer bölümlerindeki çatlaklıklar vs. gibi konular anne estetiği uygulamaları arasında yer alır.
Kısa süre içinde yapılacak kontrolün sonrasında kadın vücudunun üzerindeki tüm yan etkiler ele alınarak, tek seferde tamamlanacak bir cerrahi operasyona hazırlık yapılır. Bu uygulama sırasında göğüslerin dikleştirilmesi, karın germe, yağ aldırma gibi çeşitli farklı türden işlemler aynı anda yapılabilir. Kişisel ihtiyaçlarda baz alınarak hastanın durumu dikkate alınıp cerrahi işlemler için harekete geçilebilir.

Anne Estetiğinin Asıl Amaçları

Hamilelik döneminde vücutta pek çok farklı değişiklik meydana gelir. Karın bölgesinde, göğüslerde, genital bölgede vs. bu tarz değişikliklerden bahsetmek mümkündür. Standart bir annelik estetiği operasyonu vücudun gereksinim duyacağı her türden cerrahi uygulamayı bir çatı altına toplar. Bu sayede ayrı ayrı operasyonlara girmeye gerek kalmadan ve iyileşme sürecindeki sıkıntıları geride bırakarak paket olarak sorunlar geride bırakılabilir. Annelik döneminin çok daha keyifli şekilde geçmesine neden olacak bu uygulama sayesinde kişinin dış görüşüne memnuniyeti de artmış olur. Annelik estetiği sayesinde kadınlar kendilerini hem fiziksel hem de ruhsal olarak daha iyi hissetmeye başlar.

Anne Estetiği Kimlere Uygulanabilir?

Anne estetiği kimlere uygundur sorusu hamilelik dönemi sonrasında annelik estetiği olmayı düşünenlerin aklına takılan durumlardan biri olmaktadır. Annelik estetiği için bazı kişilerin daha uygun olduğunu belirtmek gerekir. Bu kişiler ise doğumundan en az altı ay geçmiş olan kadınlardır. 6 aylık süreçte vücudun kendini iyileştirmesi tamamlandığından vücut cerrahi operasyonlar için uygun hale gelecektir. Ancak çeşitli operasyonların emzirme döneminden sonrasına ertelenmesi tavsiye edilir. Göğüs sarkıklığı tedavisi de bunlardan biridir. Bu tarz cerrahi operasyonlardan geçmek isteyenlerin emzirme dönemini atlatması tavsiye edilir.

Annelik Estetiği Uygulamaları

Anne estetiği uygulamaları arasında en fazla tercih edilenler göğüs dikleştirme, liposuction ve karın germe olmaktadır.

Meme Dikleştirme: Meme dikleştirme işlemi özellikle emzirme döneminin sonrasında ihtiyaç duyulan bir operasyon halindedir. Bu operasyon sırasında göğüslerin içine protez yerleştirilerek göğüslerdeki yumuşak dokular çıkarılır. Günümüz teknolojisi ve imkanlarıyla kısa süre içinde tamamlanabilen bir cerrahi operasyon şeklidir.

Karın Germe: Karın germe uygulamasında karın bölgesinde bulunan fazla yağlar alınır. Bu sayede karın bölgesinin eskiye nazaran daha sıkı gözükmesi sağlanmış olur.

Liposuction: Yağ alma estetiği bir tüp ve kanüller sayesinde basen, kol, karın gibi bölgelerden yağ alınmasını kapsar. Bu işlemin sayesinde vücudun daha sıkı ve form bir görünüme ulaşması söz konusu hale gelmiş olacaktır. Liposuction uygulaması anne estetiği uygulamalarında karın germeden önce yapılan bir operasyon çeşidi olarak bilinir.

Öte yandan annelik estetiğinin artık anne olmayı düşünmeyenler için uygun olduğunu belirtmek gerekir. Tekrar hamile kalmak vücut onarımını bir ihtiyaç haline getireceğinden dolayı annelik estetiği yalnızca anne olmayı düşünmeyenler tarafından yaptırılmalıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.